Magyarországon a NEET fiatalok száma 2014 óta folyamatosan csökken, de jelenleg is 10 százalék körüli, így a probléma több tízezer fiatalt érint.
A magyar Pact4Youth Magyarország – összhangban az európai Pact4Youth programmal – elsődleges célja, hogy támogassa és segítse a nem dolgozó és nem tanuló fiatalok visszatérését és beilleszkedését a hazai oktatási rendszerbe, valamint javítsa a munkavállalási lehetőségeket és körülményeket a magyar munkaerőpiacon. A Nemzeti Ifjúsági Tanács és további 12 szervezet által támogatott nagyszabású program résztvevői legutóbbi egyeztetésükön Navracsics Tibor ifjúságpolitikáért is felelős európai biztos jelenlétében tárgyalták a kezdeményezés eredményeit és jövőjét.
A magyar Pact4Youth kezdeményezés nemcsak azonosította, hanem összegyűjtötte a résztvevő szervezetek jó gyakorlatait, amelyek elősegítik a 15-29 év közötti korosztály életminőségének javulását és segít nekik jövőjük formálásában. A hazai oktatási és munkaerő-piaci véleményformáló szervezeteket tömörítő program több pontban tárgyalta észrevételeit Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosának részvételével megszervezett múlt egyeztetésen a Budapesti Európai Ifjúsági Központban.
A fiatalok hazai munkaerőpiacon kínálkozó lehetőségei mellett olyan témák kerültek szóba, mint a pályaorientáció, külföldön dolgozók hazatérése Magyarországra, illetve a nyelvi és digitális kompetenciák további fejlesztésének szükségessége. A munkacsoport eddigi eredményeit felsorakoztató kiadvány terjesztése a napokban kezdődik meg országszerte, amelynek tartalma az Európai Ifjúsági Stratégia formálásába is aktívan bekapcsolódhat az idei esztendőben.
Navracsics Tibor arra biztatta a magyar ifjúsági szervezeteket, hogy folytassák a megkezdett munkát. Nedeczky Lilla, a projekt magyarországi koordinátora hozzátette, hogy az Európai Oktatási Térség kialakítását is prioritásként kezeli a munkacsoport és ezen a téren is javaslatokat fogalmaz meg a munkacsoport az Európai Unió számára.
Az Ifjúsági Paktum, azaz a magyarországi Pact4Youth kezdeményezés 2017 őszén indult el azzal a céllal, hogy az úgynevezett NEET fiatalok oktatásban való részvételét, illetve munkaerő-piaci integrációját az Európai Uniós egyezmény által meghatározott hét stratégiai irányelvszellemében, konszenzuson és együttműködésen keresztül elősegítse.