Ez a programelem a Pact4Work Skills egyik fő eleme. A program során a résztvevők elsajátították azokat a legfontosabb szociális készségeket, amelyeket a munkaerőpiac előnyben részesít az új jelentkezőknél, valamint a mindennapi életvitel alapvető részét képezik.
Az ember társas lény, akinek tudniuk kell, hogyan teremtsen minőségi kapcsolatokat egymással és a saját közösségeivel.
A program rövid összefoglalója:
Első nap
A projekt három partnerszervezetétől érkezett résztvevők megismerkedtek egymással, Kárász István az Ifjúsági Paktum Egyesület elnöke köszöntötte őket és bemutatta a projektet, amelynek első állomása a Youth Mobility program. A 9 napos készségfejlesztő training első vendége Tünde Dániel formatervező volt, aki motivációs workshopjával nagy sikert aratott a résztvevők körében.
Második nap
A változatos programokkal olyan készségeket fejleszthettek a résztvevők, amiket a munkahelyükön is tudnak majd alkalmazni: közösségépítés, kooperáció és önismeret.
Harmadik nap
A nap fő témái a stressz és a változás, a változó környezet okozta szorongás voltak. A résztvevők megtanultak különböző stressz kezelési és relaxációs technikákat, növelve ezáltal tudatosságukat és az önmagukra való reflektálást.
Negyedik nap
A 9 napos program felénél pihenő napot tartottunk. A résztvevők Siófokra utaztak, megismerkedni az egyik legismertebb magyar hellyel: A Balatonnal. A viharelőrejelzés miatt a naplementét és a pizzapartyt már a Velencei-tó mellett rendeztük meg.
Ötödik nap
A nap vendég trainere Kulcu-Gusztafik Anita coach, aki egyéni és csoport coachinggal foglalkozik. A résztvevők megismerkedtek a coach és a mentor szerepével az önismereti úton és az önismeret fontosságával a munka során. A workshop második felében a csoportoknak egy-egy vállalkozás ötletet kellett kitalálni, prezentációt készíteni és bemutatni a többiek számára.
Hatodik nap
Délelőtt a GILE Foundation-től érkezett két trainer, Grace és P.T., akik bemutatták az egyesületüket, a GILE Akadémiát, a készségfejlesztés lehetőségeit és a mentor fontosságát. Délután Jósa Viktor szervezett workshopot, a „Climate Action Simulation”-t, ami egy szórakoztató szerepjátékos workshop az éghajlatváltozásról tudományos, oktatási és politikai érdekérvényesítési célokra.
Hetedik nap
Elérkezett a program utolsó napja. A résztvevők visszatekintettek az elmúlt hétre, összegezték mit tanultak a műhelymunkákból és a feladatokból, változatos módszerekkel értékelték a program elemeit és hálakörrel zárták az együtt töltött időt.
A projektet az Erasmus+ támogatta.